0
נגישות

צימר או בית מלון – במה הכי כדאי לבחור?

לאחר שבדרך כלשהי מגיעים למצב שבו כל המשתתפים והנוגעים בדבר מסכימים על היעד של הטיול או החופשה, בדרך כלל הדבר האחרון שנותר להחליט לגביו הוא המקום בו נשארים לבלות את הלילה. אין ספק שאפילו אם הטיול הוא החופשה יהיו מתוכננים בצורה הכי מפורטת והכי מדויקת שאפשר, אם לא משקיעים מספיק מחשבה בבחירת מקום הלינה והמנוחה, פרט לכאורה קטן זה עשוי לעשות את כל ההבדל – ולאו דווקא במובן החיובי...

בדרך כלל רוב האנשים בוחרים – בעקבות סיבה כלשהי שאינה כל כך ברורה – לבלות את הלילה שלהם תחת קורת הגג של חדר בבית מלון. וכאשר מקדישים לכך מעט מחשבה, נראה שאין באמת סיבה מעשית לעשות זאת, מפני שבסופו של דבר מה שמקבלים זה חדר עם מעט רהיטים ומיטה שאפשר לישון עליה – ולא הרבה יותר מזה. הדבר המוזר ביותר הוא שאנשים בדרך כלשהי הגיעו למסקנה לפיה לילה בצימר מהווה עבורם הוצאה כספית שהם אינם יכולים לעמוד בה, כאשר למעשה לילה בצימר יוקרתי – אשר כולל גם ארוחת בוקר מלאה ומפנקת – עולה בערך כמו לילה במלון ארבעה כוכבים. מאמר זה עורך השוואה בין צימרים לבתי מלון במספר נקודות חשובות.

אירוח ביתי ואישי בצימר מול שירות לקוחות המוני בבית מלון

צימר בדרך כלל הינו מבנה אשר הוקם בתוך חצר בית של משפחה, מה שלמעשה אומר שכל מי שמגיע להתארח בצימר שלהם מקבל מעמד של אורח פרטי של המשפחה. אין ספק שהיחס שהאורחים בצימר של משפחה מקבלים יחס אשר הינו רחוק מרחק של שנות אור מהיחס שמקבלים אורחים בבית מלון. בזמן שבדרך כלל בעלי צימרים טורחים להקדיש את הזמן להיכרות עם האורחים שלהם, לברר את הצרכים המיוחדים שלהם ולהדגיש בפניהם כי הם תמיד ייענו לכל בקשה אשר הם יציבו בפניהם, בבית מלון כל מה שאפשר לעשות הוא להשתמש בטלפון של החדר כדי לדבר עם פקיד קבלה אשר מתחלף כל מספר שעות – מה שכמובן אינו מאפשר לפתח יחסי קרבה עם האדם ולזכות ביחס אישי יותר.

בנוסף על כך, לעומת חדר בבית מלון, לצימר יש עיצוב אשר מזכיר מאוד את העיצוב של בית משפחתי חמים. בדרך כלל בצימרים אפשר למצוא מטבח בו המשפחה יכולה לבשל לעצמה את הארוחות שלה בכוחות עצמה, שולחן אוכל סביבו אפשר לשבת ולאכול ארוחות משפחתיות משותפות, סלון בו אפשר לשבת ביחד וליהנות וכיוצא בזה.

ארוחת בוקר ביתית וחמימה מול ארוחת בוקר המונית

כל מי שאי פעם יצא לו לבקר באחד מבתי המלון בארץ בוודאי יתקשה לשכוח את המחזה שהוא ראה מדי בוקר, בזמן שכל אורחי המלון התכנסו בחדר האוכל על מנת לאכול את הארוחה החשובה ביותר ביום: כמויות בלתי נתפסות של אנשים אשר יוצרים תורים עצומים – שנדמה כי הם רחוקים מלהסתיים - מול הרים של אוכל אשר בושל בסירי ענק, על מנת שיספיק לפחות לצבא שלם של אנשים שמנים. ואם זה לא מספיק, בדרך כלל בבתי מלון מהסוג שאינו מעניק לאורחים שלו יחס אישי לא משתמשים בחומרי הגלם האיכותיים ביותר והגישה הקולינרית שלהם נוטה יותר לכיוון של העדפת כמות על פני איכות.

לעומת זאת, אנשים אשר בוחרים לבלות את הלילה שלהם בצימר – בין אם הם יצאו לחופשת מנוחה או לטיול מלא באטרקציות – יוכלו להתחיל את הבוקר שלהם בצורה הטובה והחיובית ביותר ולתת את הכבוד הראוי לארוחה החשובה ביותר במהלך היום. אורחים בצימר יכולים לקבוע עם בעלי הצימר את השעה שבה הכי נוח להם להתחיל את היום ולאכול את ארוחת הבוקר שלהם. בנוסף על כך, הם יכולים גם להתאים לעצמם תפריט לפי הצרכים האישיים המיוחדים שלהם, או לחלופין לטעום את האוכל הביתי שיכולים להציע להם בני המשפחה. בחלק נכבד מהצימרים בארץ אפשר גם למצוא אנשים אשר מגדלים ירקות ופירות אורגניים או כל מיני סוגי מזונות אחרים אשר לא עברו תהליכים תעשייתיים של עיבוד אשר מזיקים לבריאות וגורעים מהטעם של האוכל. בצימרים אפשר לאכול אוכל ביתי איכותי ואמיתי, אשר הוכן מחומרי הגלם האיכותיים ביותר – כאלה אשר בחיי היום יום משמשים את בני המשפחה אשר גרים במקום.