0
נגישות

הקמת עסק של צימרים

לא מעט אנשים מהרהרים מעת לעת בעבודת החלומות שלהם. יש כאלה שאוהבים לעבוד עם ילדים, יש כאלה שחייבים שהעבודה שלהם תהיה כרוכה ביצירתיות ומחשבה מקורית, יש כאלה שרוצים שיום העבודה שלהם יסתכם בישיבה במשרד, יש כאלה שרוצים לעבוד בכל מקום שאינו מקום סגור, יש כאלה שאוהבים לעבוד עם אנשים ועוד כהנה וכהנה דוגמאות שונות ומשונות. אם אי פעם הצבתם לכם כאחת מהמטרות שאתם רוצים להשיג בחיים את ההקמה של עסק עצמאי, ואם אתם יצורים חברותיים אשר אוהבים לעבוד עם אנשים, ייתכן שהקמת עסק צימרים הוא בדיוק הדבר עבורכם.

כמובן שכמו בכל עבודה – בין אם מדובר בעבודה כשכיר עבור אדם אחר או בעבודה כעצמאי – גם לניהול צימר יש את היתרונות והחסרונות שלו, לכן אנו ממליצים בפני כל מי ששוקל את האפשרות של הקמת צימר כעסק עצמאי ממנו הוא יוכל לפרנס את עצמו שיקדיש לכך כמה שיותר מחשבה, שישקול את כל העניינים אשר נוגעים לעסק הצימרים – בצורה ישירה ועקיפה – ורק לאחר שיבחן את הנושא מכל הכיוונים האפשריים שיגיע להחלטה מבוססת.

אז מה הם הצעדים בדרך להקמת עסק של צימרים?

מבחן האישיות – ראשית כל, כל מי ששוקל לבחור בקריירת ניהול עסק של צימרים – ולמי שעדיין לא הבין, אכן מדובר בקריירה לכל דבר – צריך לעשות עם עצמו חשבון נפש ולהחליט האם הוא עשוי מהחומר שממנו עשויים בעלי צימרים איכותיים ומצליחים. ניהול של צימר איכותי ומשגשג הוא בראש ובראשונה עניין של אופי, וזאת מפני שאחד מהדברים הבולטים והעיקריים אשר מרכיבים את חוויית החופשה בצימר הוא האווירה אשר שוררת בצימר. וכמובן שהאווירה בצימר נקבעת קודם כל על ידי מי שמנהל את הצימר, מפני שהאופן שבו מתנהל העסק משקף – בצורה כזו או אחרת – את האופי של בעל העסק. אז מהם מרכיבי האישיות הנחוצים לבעל צימר מוצלח? בראש ובראשונה אתם צריכים להיות אנשים ידידותיים, פתוחים, תקשורתיים ומסבירי פנים – אם אתם מגדירים את עצמכם כאנשים כאלה, אתם כבר בדרך הנכונה. אך אם לא, ואתם עדיין מעוניינים בעסק של צימרים, תעשו את כל מה שאתם יכולים לעשות על מנת לשנות זאת, כי אכן מדובר בתכונות אופי נרכשות שאפשר לשנות במהלך הזמן. בנוסף על כך שצריכים להיות אנשים חברותיים, ניהול עסק כמו צימר עשוי להיות דבר תובעני ביותר. לכן אתם צריכים לשאול את עצמכם האם אתם מוכנים להיות מחויבים לניהול השוטף של עסק הצימרים שלכם במשך עשרים וארבע שעות ביום, שבעה ימים בשבוע – מפני שלפחות בתחילת הדרך זה מה שיידרש מכם, עד שתתחילו אט אט לבנות את העסק שלכם בצורה כזו שיתאפשר לכם להאציל מעט סמכויות לצוות העובדים שלכם. אל תהססו לפנות לבעלי צימרים אחרים – גם ככה מוטב שתלמדו להכיר את המתחרים שלכם, כפי שיפורט בהמשך – ותשאלו אותם איך באמת מתנהלים החיים של בעל צימרים ממוצע: מהם היתרונות אשר נלווים לכך ואילו חסרונות טמונים בניהול סגנון חיים מסוג זה?

מיקום, מיקום, מיקום – בצדק רב העוסקים בעסקי הנדל"ן אוהבים לחזור על המנטרה הקבועה שלהם לגבי הגורם אשר יכול לעזור להם לסגור בקלות כל עסקה: מיקום הוא אחד הגורמים העיקריים אשר ישפיעו על האופי שירכוש עסק הצימרים שלכם לאורך השנים, יקבעו ממה יורכבו קהלי הלקוחות אשר יבואו לבלות את הלילה בצימר שלכם וכמובן יאפשרו לכם למשוך אליכם מבקרים ואורחים נוספים. מפני שבדרך כלל אנשים אשר בוחרים לבלות את החופשה שלהם בצימר מעוניינים בעיקר לחוות מעט שלווה ורוגע, המיקום האידיאלי ביותר עבור עסק הצימרים שלכם הוא במקום כלשהו אשר נמצא בטבע – או לפחות בסמוך מאוד לטבע – ואין זה כלל משנה באיזה אזור בארץ מדובר, מפני שכל אזור מאופיין באתרי טבע מיוחדים וייחודיים לו ובנופים אשר מבדילים אותו מהמקומות האחרים. בנוסף על כך שמומלץ מאוד שמיקום הצימר העתידי שלכם יהיה בסמוך לפיסת טבע כלשהי, רצוי למצוא מיקום אשר יאפשר ללקוחות שבאים להתארח אצלכם גם ליהנות ממספר אטרקציות מגוונות. טבע זה טוב ויפה – וכמובן רצוי מאוד – אך לא כדאי שעסק הצימרים שלכם יהיה ממוקם באמצע יער, מבודד מכל קשר עם התרבות האנושית. לפעמים האנשים שמגיעים לצימר שלכם ירצו לצאת לבלות מחוץ לתחומי הצימר, לכן כדאי שיהיו בקרבת הצימר גם מקומות בילוי שונים להנאתם. למשל, קרבה למסעדות ובתי קפה יכולה להועיל לכם עד מאוד, הן מפני שתוכלו להפנות אליהם את הלקוחות שלכם והם בתמורה יפנו את הלקוחות שלהם אל עסק הצימרים שלכם, וגם מפני שקרבה לבתי עסק אשר עוסקים במזון יכולה גם לאפשר לכם להיעזר בהם כשירותי קייטרינג במקרים בהם אין לכם את האפשרות להאכיל כמות גדולה של אנשים או כאשר הלקוחות שלכם מבקשים שיתפרו עבורם תפריט אישי מיוחד.

כמויות – בעת שאתם ניגשים למלאכת התכנון של עסק הצימרים שלכם, אתם צריכים לקחת בחשבון את כל ההוצאות הצפויות, בעיקר בחודשים הראשונים להקמת העסק. הדברים העיקריים שבהם אתם צריכים להתחשב הם כמות האנשים שאתם מוכנים לארח בצימרים שלכם בזמן נתון, ובהתאם לכך כמות המזון ושאר הפריטים אשר תצרכו לרכוש ולספק להם על מנת שהם יוכלו ליהנות מחופשה אשר עונה על כל הצרכים שלהם. האם אתם מעוניינים שעסק הצימרים שלכם יהיה בעל אופי חמים וייחודי יותר, אשר כולל שירות לקוחות איכותי ואישי, או שמא אתם בסך הכול מעוניינים לארח כמה שיותר אנשים בעת ובעונה אחת, לספק להם את השירות שהם מצפים לקבל מכם ולחכות לרגע שבו הם יסתלקו מהצימר שלכם ויעשו את דרכם הביתה? צימר אשר מכיל פחות אנשים במקביל יאפשר לכם להעניק להם שירות אישי וכך גם לא תיאלצו לרכוש כמויות גדולות של חומרי גלם ומוצרים שונים לרווחת האורחים. במקום זאת תוכלו לרכוש כל פעם את מה שדרוש לכם ולהשלים חסרים כל אימת שתזדקקו לכך.

דע את המתחרים – במיוחד אם מעולם לא הזדמן לכם לרכוש ניסיון בעסקי האירוח, אפילו לא בתור מלצרים בבית מלון, אנו ממליצים שתעשו סקר שוק אצל המתחרים העתידיים שלכם. כך תוכלו לדעת את גבולות המחירים שאתם יכולים לגבות, לקבל השראה למתן שירותים שלא חשבתם עליהם ופשוט להיות מעודכנים בכל הטרנדים החדשים והפופולאריים ביותר בעסקי ניהול הצימרים.